Friedrich Károly
- Karesz -

A „tanár úr”, - ahogy a bandán belül többen nevezzük - Sopronban született 1948-ban. Zenei tanulmányai miatt 1964-ben Budapestre költözött. A Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolát, majd ugyanitt a jazz tanszakot is elvégezte. Ezután következett a  Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola.

A fenti titulusnak megfelelően már diákkorában elkezdett tanítani a jazz tanszakon, ahol a jazztörténet, a zenekari gyakorlat, a zeneelmélet, és a jazz hangszerelés tárgyakat tanította a jazzpalántáknak. Az intézet időközben a Zeneművészeti Főiskola fennhatósága alá került. Az imént felsorolt tárgyakon kívül 2003-tól Karesz jazz harsonát is okít. Tudják ez az a furcsa szerkezet, amellyel kapcsolatban a viccbeli paraszt bácsi a koncert szünetében felajánlja segítségét a muzsikusnak mondván: - Mutassa csak kedveském, ki köll annak gyünni… A Főiskola megbízására két hangszerelés jegyzetet is írt. Jelenleg a háromkötetes jazztörténet jegyzeten dolgozik.

A hazai jazzélet sűrűjébe is – akkor még létezett ilyen - már diákkorában belekerült. Játszott az összes hazai kiválósággal, és saját együttesei is voltak. A 70-es években több évet külföldön töltött.

1973 és 78 között a legendás Syrius együttes tagja volt, 1985-ben pedig megalakult a Budapest Big Band, amelynek társvezetője lett. Legnagyobb big band élményei közé tartozik, amikor két ízben is játszhatott Frank Sinatra Jr. kísérőzenekarában, illetve a világhírű dobossal, Peter Erskine-nel.

Eddigi pályafutása során végig dolgozott a Magyar Rádióban zenészként, hangszerelőként valamint jazz-szerkesztő műsorvezetőként.

Több száz pop és rock lemezen közreműködött, szinte az összes olyan együttessel, ahol fúvósokra volt szükség.

Több TV show hangszerelője, zenei vezetője volt.

A 90-es évektől jazzkritikákat is ír hazai szaklapokba.

Az Old Boys együttesnek 1999. óta rendes tagja, bár korábban már többször szerepelt velünk fúvós kisegítőként.